TNT Post wil het Getronics-onderdeel Document Services overnemen. Dat meldt het moederconcern van Getronics, Koninklijke KPN nv, maandag middels een persbericht. Financiële details worden niet bekendgemaakt.
KPN kondigde vorig jaar aan dat het een aantal activiteiten van het in 2007 overgenomen Getronics wilde verkopen, waaronder het onderdeel van de automatiseerder dat onder meer rekeningen, polissenen acceptgiro’s afdrukt en verstuurt. KPN wil Getronics omvormen tot een bedrijf dat gespecialiseerd is in ICT-dienstverlening. De af te stoten onderdelen passen niet in die strategie. TNT Post beschouwt de overname van Getronics Document Services als een aanvulling op zijn digitale dienstenaanbod.
De acquisitie betekent voor TNT “een versterking van de positie in de printmarkt en biedt kansen om de e-billing-activiteiten bij een bredere klantengroep uit te bouwen”, aldus KPN.
Naar verwachting zal de transactie in het eerste kwartaal van 2009 worden afgerond. De 150 medewerkers van Document Services worden ondergebracht bij TNT Post Billing & Document Solutions.

